Czym jest kredyt samochodowy?

Kredyt na samochód to inaczej kredyt celowy. Polega to na tym, że bank udziela nam kredytu na ściśle określony cel, którym może być samochód, motor, inne pojazdy, komputer, aparat i wiele innych rzeczy. Cel musimy podać we wniosku, oraz jest on zawarty w umowie kredytowej.

Rodzaje kredytów samochodowych

– Standardowe – są spłacane w comiesięcznych ratach przez ustalony w umowie okres kredytowania. Rata jest stała, ale oprocentowanie może się zmieniać.
– Jednoratalne, czyli takie które wymagają wniesienia wkładu własnego, a pozostała część jest kredytowana przez bank i spłacana w określonym w umowie czasie, w trybie jednorazowym. Takie kredyty są z reguły nieoprocentowane.
– Balonowe, które polegają na spłacie niskich rat. Obejmują one przykładowo 80 procent wartości pojazdu, a pozostałą część wartości samochodu spłacamy jednorazowo.

Plusem kredytu samochodowego jest bardzo niskie oprocentowanie, ponieważ bank zabezpiecza się w inny sposób na wypadek niepłacenia rat.
Dlatego coraz więcej ludzi wybiera tą opcję zamiast tradycyjnego kredyty gotówkowego. W wyborze kredytu pomoże nam kalkulator kredytowy, który porówna oferty wielu banków, i dzięki temu znajdziemy najlepszą. Obsługa kalkulatora kredytu samochodowego nie powinna nikomu sprawić trudności. Wystarczy wprowadzić podstawowe dane kredytowania, czyli kwotę i okres spłaty, wedle naszych możliwości finansowych, aby kalkulator pokazał listę dostępnych ofert. Taki spis zawiera symulację kredytów samochodowych w poszczególnych bankach. Najtańszy kredyt samochodowy najczęściej wyświetlany jest pierwszy na liście. Wraz z określeniem nazwy banku i kosztów kredytowych widoczne powinny być:
oprocentowanie, RRSO (czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania), kwota do spłaty oraz wysokość przewidywanej raty. Warto poczytać opinie innych na temat wybranego banku, aby upewnić się, że wybraliśmy ten właściwy.

Dodaj komentarz