Popularne rodzaje kredytów

Podstawą działania każdego banku jest udzielanie swoim klientom kredytów. Oferta kredytowa większości placówek bankowych jest naprawdę rozległa. Pojawia się więc pytanie jakie kredyty można zaciągnąć w polskich bankach. Co dzisiaj oferują w tym względzie placówki bankowe.

Do najczęściej zaciąganych rodzajów kredytów zalicza się obecnie kredyt:

Kredyt studencki

Jest najbardziej nietypowym rodzajem kredytu spośród wszystkich wymienionych. Z takiej oferty korzystają jedynie studenci studiów stacjonarnych. Nigdy też nie dostaje się od razu całej kwoty. Kredyt studencki wypłacany jest w transzach wynoszących po sześćset złotych miesięcznie. Pieniądze z kredytu przelewane są na konto jedynie w okresie trwania roku akademickiego. Oznacza to, że w wakacje pieniędzy się nie otrzyma.

Kredyt konsolidacyjny

To kredyt, który zaciąga się po to, aby kilka zobowiązań wobec różnych banków zamienić na jeden kredyt. Takie rozwiązanie sprawia, że spłacamy niższe raty, a okres kredytowania się wydłuża. W efekcie nie musimy obawiać się znacznego obciążenia budżetu. Kredyt konsolidacyjny pozwala wyjść z zadłużenia i poprawić swoją sytuację finansową. Wiele banków proponuje swoim klientom dodatkową gotówkę, czyli nadwyżkę. Po spłaceniu zobowiązań klient dostaje jeszcze pieniądze, które może przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Kredyty konsolidacyjne dzieli się obecnie na gotówkowe oraz hipoteczne. Te drugie to zobowiązanie nawet na dwadzieścia lat. Wybierając taki kredyt musisz pamiętać, że obciążysz hipotekę mieszkania lub domu.

Kredyt samochodowy

To kredyt celowy na samochód, który udzielany jest przez bank na zakup samochodu. Obecnie banki udzielają kredytu zarówno na kupno samochodu nowego, pochodzącego prosto z salonu, jak i na zakup auta używanego. Kredyty samochodowe zaciągane są niezwykle często i to przez osoby w bardzo różnym wieku.

Kredyt mieszkaniowy

To kredyt na zakup mieszkania. W zdecydowanej większości przypadków jest to potężne zobowiązanie finansowe, które spłaca się latami. Zanim więc podejmiesz decyzję o jego zaciągnięciu warto sprawdzić kilka kwestii. Przede wszystkim czy posiadasz odpowiednia zdolność kredytową, oraz masz środki na wkład własny. W przeciwnym bądź razie bank nie przyzna Ci kredytu. Dlatego też warto również skorzystać z takich narzędzi jak kalkulatory kredytowe dostępne przez internet.