Ranking kredytu konsumenckiego – pomoc w wyborze oferty

Sposób udzielania kredytu konsumenckiego określa odpowiednia ustawa, a maksymalna wartość takiego zobowiązania nie może przekroczyć 255 550 zł. Zaciągnięcie kredytu tego rodzaju jest możliwe tylko przez osoby fizyczne i często jest bardzo atrakcyjnym sposobem pozyskania gotówki na określony cel. W wyborze właściwego produktu z pomocą klientom przychodzi ranking kredytu konsumenckiego.

Regulacje prawne dotyczące kredytu konsumenckiego

Zasady udzielania kredytów konsumenckich są regulowane przez Ustawę o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 r.  Zawiera ona szczegółowe informację dotyczące elementów umowy kredytowej podpisywanej z klientem. Według ustawy w umowie muszą się znaleźć takie punkty jak:

  • wysokość pożyczki
  • czas trwania zobowiązania
  • jasne zasady spłaty pożyczki oraz rat.

Dodatkowy zastrzyk gotówki to często doskonały sposób na podreperowanie płynności finansowej, na remont mieszkania lub na zasłużone wakacje. Przed podpisaniem umowy kredytowej należy jednak postępować rozsądnie i dokładnie zapoznać się z jej treścią. Ale jak wybrać najlepszą ofertę kredytową?

Ranking kredytu konsumenckiego – jak wybrać najlepszy?

Porównując oferty kredytów warto wziąć pod uwagę przede wszystkim RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. To właśnie porównanie tego parametru pozwoli wybrać najlepszy kredyt konsumencki. Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania gotówkowego, zawsze należy rozważyć maksymalną wysokość kredytu, który możliwy będzie do komfortowej spłaty przy danej wysokości zarobków.  W wyborze najlepszej oferty, na pewno warto skorzystać z pomocy rankingu kredytu gotówkowego.

Co różni kredyt konsumencki od kredytu konsumpcyjnego?

Banki udzielają kredytu konsumencki osobom fizycznym na konkretny cel,  np: kredyt na samochodu, lub remont mieszkanie. Jednak maksymalna kwota kredytu ustalona jest prawnie i  nie  może być wyższa niż 255 550 zł. Nie ma również możliwości przeznaczyć go na cele związane z działalnością przedsiębiorstwa. Kredyty konsumpcyjne to bardzo szeroka grupa różnorodnych pożyczek gotówkowych i bezgotówkowych, które nie są regulowane przez żadną ustawę. Można go otrzymać w banku lub parabanku na dowolną kwotę i cel. To z jakiego kredytu skorzystać zależy przede wszystkim od potrzeb i możliwości kredytobiorcy.