Sprawdź RRSO nim wybierzesz kredyt

Ilość ofert kredytowych na rynku jest ogromna. Jest to plus dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki. Jest to również pewne niebezpieczeństwo. Ginąc w gąszczu ofert łatwo zapomnieć o rozsądku i wybrać pożyczkę kierując się wyłącznie emocjami. Lepiej dobrze wszystko przeliczyć, sprawdzić RRSO i wybrać najlepszą ofertę.

RRSO – czemu warto je znać?

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest to pełna nazwa skrótu RRSO, który zawsze podawany jest w ofertach kredytów gotówkowych, a nie dla wszystkich jest jasny. Czy warto zwracać uwagę na RRSO? Tak, gdyż jest to, najprościej mówiąc, rzeczywisty koszt kredytu jaki poniesie każdy kredytobiorca.

Dzięki tej wiedzy jesteśmy w stanie bez problemu porównać oferty banków. Kalkulator RRSO w kilka minut porówna nam oferty kilku lub kilkunastu banków. Porównania ofert możemy dokonać dzięki wyszukiwarkom internetowym, nie ruszając się z domu.

Wakacje kredytowe, czy wcześniejsza spłata

Szukając korzystnego kredytu warto dowiedzieć się jak bank traktuje wakacje kredytowe bądź wcześniejsza spłatę kredytu. Zakładając, że życie potrafi płatać różne figle warto zabezpieczyć się i uzyskać, przed zaciągnięciem kredytu takie informacje. Wakacje kredytowe mogą być potrzebne, gdy okaże się, że z przyczyn niezależnych od kredytobiorcy pogorszyła się jego sytuacja i potrzebuje czasu na uporządkowanie swoich spraw. Odwrotną sytuacje mamy, gdy chcemy wcześniej spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Warto wiedzieć, czy taka spłata nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Warto być nowym klientem

Bardzo często jesteśmy przekonani, że bank, w którym trzymamy swoje środki, udzieli nam korzystnego kredytu. Nie zawsze jest to prawda. Konkurencja na rynku kredytów gotówkowych jest bardzo duża. Czasami warto dowiedzieć się, czy inny bank nie będzie miał korzystniejszej oferty. Banki nie rzadko próbują skusić nowych klientów lepszymi warunkami niż klientów, którzy już można zaliczyć do grona stałych klientów.

Kalkulatory kredytowe i rankingi kredytów

Jeśli zastanawiasz się, który kredyt wybrać, skorzystaj również z dostępnych w internecie narzędzi. Jednym z nich są umieszczone na różnych stronach rankingi kredytów gotówkowych. Umożliwiają one porównanie ofert z różnych banków, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji. Kolejnym narzędziem są kalkulatory kredytowe umożliwią Ci obliczenie takich wartości jak: zdolność kredytowa, czy rata kredytu. Dzięki temu będziesz miał jasny obraz sytuacji i będziesz wiedział na jakie kredyt Cię stać.